MasterChef 3×05

První týmový úkol jede v klasických kolejí, jaké známe už z předchozích sérií. I tak je ale velmi zajímavý a nejednoho z vás bude zajímat, jak si s ním poradí slepá Christine. Ve vyřazovacím testu se objeví pár hrdinů, kteří mají asi více sebevědomí než rozumu a samozřejmě dojde na povinnou dojemnou scénu, která pro mě vyzní už hodně pateticky. Budete i svědky pomalého nástupu nesympatií k Ryanovi od ženských soutěžících. A přitom to nebyl zase tak hrozný fórek… Nebo ano? To vše v dnešním dílu. P.S. Díky Adamovi za prvních 14 minut překladu, dost úprav, ale pomohlo mi to. Díky.

Předchozí díl MasterChefaDalší díl MasterChefaKomentářů: 66

 1. 4
  0

  všimněte si toho falešného nacionalismu u Amíků to je děsivé,oni velebí okupanty ,masové vrahy ,svou armádu která okupuje a vyvolává války po celém světě ,stejně jako nacisté a jednotky SS , to není hodná armáda bránící území USA to je teroristický okupant jiných zemí něco stejného typu jako nacistická armáda ,navíc USA sami vyzbrojují alkajdu v Libyi,Sýrii, Pakistánu , Čečensku,Kosovu , ale hloupí Američani velebí svou teroristickou vládu , to mě děsí , je jen otázka času kdy vyvolají světovou válku , než půjdou do bankrotu díky globalismu a neoliberalismu bohužel, ale to jen na okraj , show umí udělat asi nejlepší

  1. 1
   0

   jo, takze jen proto, ze nechapete vlastenectvi se v us musi nutne jednat o falesnej nacionalismus…

 2. 1
  0

  Střihači jsou chachaři. Jak má bejt týmová soutěž napínavá, když už prostě víte, kdo to prohraje, protože na začátku dílu vidíte v prostřizích ty lidi, co jsou pak ve vyřazovacím kole. V každý sérii to tak je a vždycky na to zapomenu. Takže doporučuju přeskakovat ty stejně úplně zbytečný scény z úvodu, který často fungujou jako nechtěnej spoiler.

 3. 3
  0

  mě udivuje,kolik lidí,kteří tuhle show sledují jsou tak hloupí, závistiví a ignorantní.Já mám velmi dobrý zrak (jeřábník na 50m jeřábech) takže opravdu vidím a ikdyby mi někdo strkal pod ruku všechno co potřebuju,stejně bych takový koláč neupekl.Vždyť ona sama říkala,že ta její pomocnice nic neochutnává,jen podává a ve skladě jí vybírá to,co ona si řekne.Tak jaké,že tam nemá být.Úplně vidím ty lidi,kteří tady píšou ty negativní názory na ni…Vole vedle mě se postavil slepý člověk,radši poodejdu,abych mu náhodou nemusel pomoct přejít silnici.Zkuste si zavázat oči a udělat si blbou topinku.V 19.30 na Nově budou dávat zprávu o dementovi co dělal topinky se zavázanýma očima a podpálil půl baráku.

 4. 1
  0

  V pátek jsem narazil na tuto stránku a pořad. Díky nemoci jsem videl 2 serie a ted koukam na treti chci opravdu poděkovat za překlad. Díky

 5. 1
  0

  Díky za pravidelný a kvalitní překlad. Zvládnu vše i z odposlechu, a tak vidím, jak kvalitní texty jsou a jak se drží předlohy. Supr práce:)

  Jen prosím jediné, co mi vždy, když to vidím, trhá žily a není to žádná rarita u překladatelů.

  2. a 4.pád – mě, mne
  3. a 6.pád – mně

  Jinak to nejde a jinak to není správně:)

  1. 1
   0

   Jsem si 100% jistej, že páni překladatelé pravidla mě/mně znají, jen jim to občas (a tím myslím opravdu jenom výjimečně) ujede. Ono při tom množství textu, který se tak rychle překládá, je to naprosto pochopitelný 😉

  1. 0
   0

   No, když jsem viděl, jakým stylem J. a B. mariňáky počítají, říkal jsem si hned, že to nespočítají přesně. 😉 Osobně bych se ztratil už někde v půlce.

 6. 0
  0

  Skělá práce super překlad diky 🙂 Já myslim že ta slepá je lepší než vetšina z těch ostatních protože co ztrácí na očích to vyváží dokonalou znalostí chutě. Dostane se daleko ale asi nevyhraje.

 7. 1
  0

  Dobrej díl. Akorát mě ty jejich Americký klasiky – Kus masa, omáčka a brambory trošku nuděj. Kuřecí s těstovinama naopak super změna, kdyby tam bylo víc ženskejch marinaček nemaj červený šanci! S tou Christine docela stupidita ty vaše poznámky, kdyby ta pomocnice takhle vařila, tak soutěží sama! 😀

  1. 2
   0

   je sice pravda že mi přijde že ji tam maj hlavně kvuli sledovanosti…..ale i tak je dobra a upekla po slepu lepší kolač než většina ostatních…tak nevim co tady meleš něco o tom aby vypadla

   1. 0
    1

    Osobně jí obdivuju, jako všechny co mají nějaký hendikep a „jdou dál“ ale v týhle soutěži podle mě taky nemá co dělat a to vůbec.. představa že vyhraje a povedene někde ostatní kuchaře je dost bohužel dost směšná, už jen představa že vede červený nebo modrý tým je dost divná. Ať se jí daři, ale sledovat a poslouchat jak nevidí kůrku, vrtulníky, na jablka co krájí atd už mě záčíná až štvát, už jen to že tam má pomocnou sílu která jí pomáhá není fér..

   2. 3
    0

    Tak za 1) pokud by vyhrála, tak stejně žádné kuchaře nepovede… Nepleť si MasterChefa a Pekelnou kuchyni. A za 2) ta její asistentka je pro ni očima a do jídla a vaření nikterak nezasahuje. Na tom mi nepřijde nic nefér, páč ostatní vidí a navíc sami, takže se nemusí spoléhat na nikoho jiného.

  2. 3
   0

   Mě by zajímalo, když nemá co dělat v této soutěži, tak do které soutěže by jste ji dali? To jako jen kvůli tomu, že nevidí, má zůstat doma sedět v křesle a nic nedělat? Blbost, každý člověk, který má nějaký handicap a jde za svým snem je pro mě velkým vzorem, protože to má mnohokrát těžší než zdravý člověk. A handicapovaní lidé si více váží příležitosti něco dokázat a moci co nejnormálněji a plnohodnotněji žít. Všichni, co tady píší, že tam nemá co dělat, by si měli uvědomit, že ne každý se s handicapem narodí, že spousta postižení se může během života získat a ten člověk je na tom dost špatně, když ví, jaké to je žít zdráv a pak se přizpůsobovat novému životu kvůli omezení. Takže bu’dte rádi, že jste zdraví a nechte ostatní žít. Kdyby ji tam Gordon nechtěl a nelíbilo se jim takové pomáhání, tak by ji tam nevzali.

   1. 1
    1

    Nikdo tu neříká že má sedět doma a nic nedělat… Nikdo tu nepopírá její schopnosti nebo tak, ale jde o to, že v takovýhle soutěži a hlavně třeba při tom týmovým úkolu je zkrátka k ničemu… Je hroznou slabinou… Bohužel to tak je a s tim nic neuděláš… Taky obdivuju handicapovaný lidi co s tim handicapem bojujou ale oni nikdy nebudou umět to co lidi bez handicapu nikdy na tom nebudou jako oni ať se budou snažit sebevíc…

   2. 1
    0

    Že nevidomí do tohoto typu soutěže nepatří, je naprostá kravina. Tyhle názory, zřejmě pramení z pocitu nějaké nezasloužené úlevy pro soutěžící s hendikepem. Fakt zbožňuju tyhle „tvrďáky“, kteří by asi nejradší všechny, kteří „brzdí provoz“ a potřebují asistenci někam vyšoupli… Sice asi nepatří mezi favority do finálové dvojky, ale už to, že se probojovala až sem, je pozoruhodné a dokazuje to, že i lidé s hendikepem se mohou propracovat mezi špičku, pokud jim to okolí a systém umožní.

 8. 1
  0

  Po pravdě nic moc díl. I to rizoto minule se dalo udělat na 50 způsobů, koláč je prostě koláč – žlutý a kulatý… A v první části bylo moc drama, málo vaření. Už se těším na příští díl.

  1. 0
   0

   Nic ve zlém, ale jsi typický příklad člověka, který neví o čem mluví.
   Pracovně jsem procestoval východní pobřeží USA, ochutnal asi 30 jablečných koláčů na různých místech a ano většinou vypadaly podobně, ale každý chutnal jinak.

   1. 0
    0

    A že se to dá přes monitor poznat. Už vidím, jak si představuješ sedm různých chutí na základě sedmi téměř totožně vypadajících koláčů. Nic ve zlém, ale jsi typický příklad člověka, který můj koment nepochopil. 😉

  2. 0
   0

   Já bych k tomu ještě dodal, že je to teprve 5. díl, takže museli začít něčím „jednodušším“, i když jak bylo vidět, někteří dokázali i koláč posypat sýrem – v ČR by byl král.

   1. 0
    0

    Ale náhodou.. kdyby ho tam nedal tolik, ale jen malinko tak by to mohla být zajímavá chuť (a neměl by být takle křupavý a ztvrdlý ale rozteklý)

   2. 0
    0

    Mluvím spíš o tom, že všechny ty koláče vypadají stejně (a jelikož tam nejseš a nemůžeš je ochutnat, tak se opravdu zdají stejné), takže to není divácky atraktivní.

   3. 0
    0

    Mel jsem koláč se sýrem V TĚSTU, a to bylo výborný…. Budu si muset Apple pie zkusit:-)

  3. 0
   0

   No nevim, čumění na vzhled jídel je fakt hodně hluboko dole v seznamu mých priorit, proč koukám na MasterChefa :))

 9. 0
  1

  Nechci Christine nějak urážet nebo tak, ale při týmovým úkolu se ukázalo, že v týhle soutěži bohužel nemá co dělat (při vyřazování měla celkem štěstí)…

 10. 0
  4

  Nojono tak když za Christinu to dá se říct udělá ta pomocnice..
  To se to machruje.

  Správně by všechno měla dělat SAMOTNÁ, aby měla stejné podmínky jako ostatní(to že je slepá je,zní to ošklivě,pouze její nedostatek a neměla by kvůli tomu být zvýhodněná)

  1. 2
   0

   Nemyslím si, že by to za ni dělala ta pomocnice a to ani náhodou, nenechali by ji tam, kdyby tomu tak bylo. A Christine nemá stejné podmínky jako ostatní soutěžící – ona nevidí, oni ano. Ona se nemůže tak rychle orientovat jako ostatní. Proto je tam ta pomocnice, protože ta je jejíma očima. To je celé. Když se pořádně podíváš jak Christine vaří, tak dělá vše dost pomalu, ostatní kmitají a ona nemůže, musí být opatrná. Nevýhoda by byla, kdyby dostala delší časový limit než ostatní a tomu tak není, má stejně času jako všichni. A že nevidí to neznamená, že to nemůže jít zkusit.

   1. 0
    2

    Jasný, ale to je její problém že nevidí – ona se rozhodla že se zučastní takže by měla mít naprosto stejné podmínky bez ohledu na to co jí je.

   2. 1
    0

    Naprosto souhlasím s Katynka. Když si všimneš tak pomocnice ji jen ukazuje kde jaký má jídlo. Názornou ukázkou je jak dělala ten Apple Pie. Pomocnice neřekla jestli je hotový nebo ne, ale jakou má barvu. Navíc ta pomocnice nemusí být ani dobrá kuchařka. A to že se rozhodla se účastnit je skvělé, a určitě počítala s tím že to bude mít těší, jinak by do toho nešla. A musíš si vzít že na to že je slepá a nevidí jídlo, všechno musí dávat z paměti, tak má výtečnou texturu a dochucování, které nemáš ty ani nikdy nebudeš mít..

  2. 2
   0

   Tak toto je moc. Je vidět, že se česká povaha nezapře. Tady se mluví o tom, aby hlavně vypadla a v americe o tom, jak je super, že dají příležitost a nastaví podmínky tak, aby i hendikepovaný člověk mohl soutěžit. Je mi na blidí z komentářů, jen aby rychle vypadla, nemá tam co dělat. Je úctyhodné, že alespoň v americe dokáží ocenit, že i slepý člověk může skvěle vařit a dají mu tu příležitost.

   1. 0
    0

    Ale super ta příležitost je to samozřejmě, jen prostě koukni na ten vyřazovací úkol ona je tam jasnou slabinou… A tohle je jen začátek… V každý sérii je nějakej úkol o napodobování něčího jídla co potom?

   2. 1
    0

    Uvidíme. S koláčem Christine zabodovala. Jsem zvědav, co ještě ukáže a doufám, že tady těm skeptikům vytře zrak.

 11. 0
  0

  Když jsem viděl závěrečný sestřih z dalšího dílu, tak si asi k „mystery box“ nevezmu sváču 😀

   1. 0
    0

    špatná kolonka, nechtěla jsem to psát jako reakci na tvůj komentář. omlouvám se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *